Anasayfa Diğer Hata Çözümleri Google Sitemap Getirilemedi Hatası Çözümü 2021

Google Sitemap Getirilemedi Hatası Çözümü 2021

by Teknoloji Hocan


Site haritanızı Google Search Console‘a yüklemeye çalıştığınızda “GetirilemediSite Haritası Okunamadı Hatasını alıyorsanız aşağıdaki adımlardan size uygun olanı uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

1-Öncelikle site haritanızdaki hataları kontrol etmek için Bu Siteye girip site haritanızın linkini belirtilen yere yazıp “Validate Sitemap” butonuna tıklayın. Eğer hata bulursa:
*Wordpress tabanlı siteler için Sitemap eklentinizi değiştirin. Eğer başka bir yapı da site kullanıyorsanız Sitemap’inizi yeniden oluşturmanızı öneririm.

2-Eğer hata bulunmadıysa ve siteniz henüz yeni kurulmuş bir siteyse getirilemedi hatası almanız gayet normal bu durumda site haritanızı göndermek için aşağıdaki linkteki siteniz.com olan adresi kendi sitemap adresinizle değiştirip kopyalayıp tarayıcınıza girin. Açılan sayfada “Sitemap Notification Received” yazısını görürseniz site haritanız Google‘a başarıyla gönderilmiştir.

https://www.google.com/ping?sitemap=https://siteniz.com/sitemap.xml


Wordpress En İyi Seo Eklentileri Yazımızı Okumak için: EN İYİ SEO EKLENTİLERİ

İlginizi Çekebilir

5 yorumlar

Unknown Nisan 17, 2020 - 12:38 pm

Teşekkür ederim dostum bir çok kaynak araştırdım bir tek burdaki 2. çözüm işimi gördü

Yanıtla
Teknoloji Hocam Nisan 28, 2020 - 8:54 pm

Rica ederim 👍

Yanıtla
Özkan Mart 15, 2021 - 1:16 pm

Yoast seo eklentisini kullanıyorum ve bir aydan uzun bir süredir getirilemedi hatası alıyorum. Farklı eklentiler yükledim ancak çözüm olmadı, ikinci çözüm yönteminizi denedim olumlu yanıt verdi. Umarım çözülür, teşekkür ederim.

Yanıtla
Teknoloji Hocam Mart 15, 2021 - 1:17 pm

Merhaba umarım sorununuz çözüme kavuşmuştur.

Yanıtla
Unknown Nisan 24, 2021 - 12:27 pm

Merhaba sitemi 4 gün önce kurdum script kullanıyorum sitem smm panel takipçi beğeni satış sitesi yani bende de getirilemedi hatası yazıyor yazının üzerine tıklayınca genel http hatası yazıyor normal mi sizce her şey tam birde robots.txt dosyası oluşturmamda yardım eder misiniz

Yanıtla

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et