Anasayfa SEO Wordpress En İyi SEO Eklentileri 2021

Wordpress En İyi SEO Eklentileri 2021

by Teknoloji Hocan


2021 Wordpress En İyi ve Kolay SEO EklentileriBu yazımızda kendi Wordpress tabanlı sitelerimde denediğim ve en iyi SEO eklentilerini sizlere tanıtacağım.

  • Squirrly SEO 2021 (Strategy) Nedir?

Squirrly Seo programını duymamış olabilirsiniz ancak bilen bir kullanıcının elinde oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu program genel olarak Keyword‘ler üzerine odaklanmış bir SEO hizmeti sunuyor. Yazılarınızın açıklamasında, başlığında, içeriğinde belirlediğiniz Keyword’ün (anahtar kelime) kaç kere kullanıldığı, bold karakterler yazılması vb. detaylara önem veriyor. Ayrıca kullandığınız görselin de konuyla alakı olmasında yardımcı olan bir görsel arama kısmı var. İlk bakışta biraz karışık gelebilir ama oldukça kullanışlı bir program. Bir kaç sitemde bende kullanıyorum


  • Seo Framework Nedir?
Seo Framework eklentisi de pek duyulmamış fakat kullanımı çok kolay, uğraşsız ve Türkçe bir eklenti. Bir sitemde şu an bu eklentiyi denemekteyim.. Bu eklenti SERP optimizasyonuna önem veriyor. Yazınızın başlığı, uzunluğu, Google açıklaması ve uzunluğu vb. Ayrıca sosyal medya da link paylaşımlarınızda görselleri ve açıklamalarını düzenlemenize olanak sağlıyor.

  • Yoast Seo Nedir?
Yoast Seo herkesin bildiği zahmetsiz bir SEO eklentisidir. Metalar üzerine odaklanmış ve bir çok SEO aracını içerisinde barındıran bir eklentidir. Çok fazla açıklamama gerek yok fakat ben bazı kısımlarını beğenmediğim için kişisel olarak tercih etmiyorum. Ancak bu da oldukça başarılı ve popüler bir eklentidir.


Son olarak bana göre eğer zahmetsiz bir kurulum istiyorsanız Yoast veya SEO Framework‘u deneyebilirsiniz kurulumları konusunda yakın zamanda yazı yayınlayacağım. Eğer uğraşıp detaylı SEO optimizasyonları yapmak istiyorsanız örneğin Keyword araştırmaları gibi Squirrly Seo’yu öneririm. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et