Anasayfa Oyun Hata Çözümleri Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Çözümü 2021

Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Çözümü 2021

by Teknoloji Hocan
Vangurad Anti Cheat Hatası

2021 Riot Games’in kapalı betadaki yeni oyunu Valorant‘ı oynayan oyuncuların sıklıkla karşılaştığı Vanguard Anti Cheat Hatası, Vanguard Başlatılamadı gibi Vanguard Anti Cheat hatalarının çözümü için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. 

Öncelikle Windows + R tuşları ile çalıştırı açın ve Services.msc yazarak tamama tıklayın.
Açılan pencerede Ad kısmında “vgc” yazan uygulamayı bulup sağ tıklayın, “Özelliklere” girin ve “Başlangıç türünü” “Otomatik” olarak seçip onaylayın. Eğer “vgc” işleminin durum kısmında durduruldu yazıyorsa sağ tıklayıp Başlata tıklayın. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra pencereleri kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın ve işlem tamam. Farklı hatalar için yorum kısmında sorununuzu belirtebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar için bu yöntem işe yarasa da yorumlarda sorunun çözülmediğini belirten kullanıcı olduğundan dolayı farklı yöntemler de ekliyorum ancak öncelikle yukardaki yöntemi denemenizi tavsiye ediyorum.
1.Yöntem:
Çalıştırı açıp msconfig komutunu girin, hizmetlerden Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle kutucuğunu işaretleyin ve listeden vgc’yi bulup açın.
2.Yöntem:
Eğer Valorant kapandığında Hata 1 hatasını alıyorsanız,
Program Ekle Kaldır’dan Vanguard’ı kaldırıp bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın (shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basın kısayol işe yaramazsa Buradan Güvenli Mod’da açma Makalesini okuyun.)
Güvenli Modda bilgisayarınızı açınca C:WindowsSystem32drivers yolunda VBox ile başlayan dosyaları (örneğin VBoxUSBmon.sys) silin ardından bilgisayarı yeniden başlatın ve Vanguard’ı kurun. Bu yöntemi yalnızca Hata 1 (Error 1)  hatasını alıyorsanız uygulayın!
3.Yöntem: 
CMD’yi yönetici olarak çalıştırın ve sırayla aşağıdaki komutu yapıştırın:
bcdedit -set TESTSIGNING OFF
bcdedit -set NOINTEGRITYCHECKS OFF

İlginizi Çekebilir

3 yorumlar

skcyFi Mayıs 18, 2020 - 12:28 pm

oyuna girdikten bir süre sonra vanguard kapatıyor kendini hizmetlerden kontrol ettiğim otomatik yazıyor ama görev yöneticisindeki hizmetlerde durduruldu yazıyor?

Yanıtla
Teknoloji Hocam Mayıs 18, 2020 - 7:22 pm

Eğer yukarıdaki yöntemleri uyguladığınız halde işe yaramadıysa şunları deneyebilirsiniz:

1.Yöntem:
Çalıştırı açıp msconfig komutunu girin, hizmetlerden Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle kutucuğunu işaretleyin ve listeden vgc'yi bulup açın.

2.Yöntem:
Eğer Valorant kapandığında Error 1: Incorrect function hatasını alıyorsanız Program Ekle Kaldırdan Vanguard'ı kaldırıp bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın (shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basın). C:WindowsSystem32drivers yolunda VBox ile başlayan dosyaları (örneğin VBoxUSBmon.sys) silin ardından bilgisayarı yeniden başlatın ve Vanguard'ı kurun.

3.Yöntem:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırayla yapıştırıp enterlayın.
bcdedit -set TESTSIGNING OFF
bcdedit -set NOINTEGRITYCHECKS OFF

Ayrıca bu yöntemleri de konuya ekliyorum.

Yanıtla
Unknown Mayıs 21, 2020 - 12:26 am

Ben arkadaşın bahsettiği sorunla neredeyse bir aydır uğraşıyorum en sonunda bu inatçı hatayı format atmakla çözmek istedim.Formattan sonra sonuç iyi geldi oyunu kurdum 1-2 gün oynadım ve tak yine aynı sorun sonunda bende bıktım bıraktım kahretsin uğraşmaya değmez.

Yanıtla

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et