Anasayfa Diğer Hata Çözümleri Google Ayrıştırılamayan Yapılandırılmış Veri Hatası Çözümü

Google Ayrıştırılamayan Yapılandırılmış Veri Hatası Çözümü

by Teknoloji Hocan


Google Search Console’da ‘Ayrıştırma hatası: “,” veya “}” eksik’ hatası çözümü yazımızda.


Ayrıştırılamayan Yapılandırılmış Veri Hatası
1-Öncelikler Search Console’a giriş yapıp Ön İzleme sayfasının en altında geliştirmeler kısmında görselde işaretli Ayrıştırılamayan yapılandırılmış veri kısmına tıklayın.
Ayrıştırılamayan Yapılandırılmış Veri Hatası
2-Açılan sayfada Hata kısmına tıklayın ve önümüze gelen ekranda hatalı sayfalarımız gözükecektir.
3-Daha sonra Buraya Tıklayarak Yapısal Veri Doğrulama Aracına girin ve urlyi getir kısmına hatalı sayfanızın linkini yapıştırıp Testi Çalıştır’a basın. Kısa bir taramadan sonra araç sağ kısımda hatayı gösterecek ve hatanın üzerine tıkladığınızda Sol Kısımda hatalı olan kodunuzu göreceksiniz. Hatalı kısmı sayfanızda düzenledikten sonra tekrar Search Console’a girip Hata kısmından doğrulamayı başlatın Google tekrar sitenizi tarayıp sorunun çözüldüğünü kontrol edecektir.
Not: Blogspot sitelerinde bu hatayı alıyorsanız genellikle yazı ya da sayfanın başlığında tırnak (“) işareti kullanımından dolayı kodlarda çakışma oluyor başlıktaki ” işaretini silerseniz bu hata düzelir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et