Anasayfa Teknoloji Haberleri Zoom’a Çin’den Zorlu Rakipler Tencent ve Alibaba

Zoom’a Çin’den Zorlu Rakipler Tencent ve Alibaba

by Teknoloji Hocan
Zoom, Voov, Dingtalk

Tüm Dünya salgınla baş ederken hepimizin hayatına giren Video Konferans programlarının en popüleri Zoom son zamanlarda güvenlik açıkları nedeniyle kötü bir ün kazanmıştı. 

Şimdi bu durumu değerlendirmek isteyen AliBaba ve Tencent firmaları aslında uzun yıllardır piyasada olan DingTalk ve Aralık ayında piyasaya sürülen Voov uygulamalarını oldukça geliştirdi ve Çin‘de hali hazırda büyük bir kitlesi olan bu programları global piyasada da popüler hale getirmek istiyor. Zoom ise güvenlik problemleriyle ilgili haberler çıkmasına rağmen günlük 300 milyon kullanıcının konferans görüşmesi yaptığı bir uygulama olarak piyasadaki yerini korumaya devam ediyor.

DingTalk Alibaba firmasına, Voov ise Çin‘in oyun devi Tencent firmasına ait. İkisi de büyük şirketler ve Öğrenciler için bir konferansa katılabilecek maksimum kullanıcı sayısını arttırmak ve güvenlik zafiyetlerini engellemek için çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et