Anasayfa Kripto Para Binance Esnek ve Sabit Birikimler Nedir? Binance Earn

Binance Esnek ve Sabit Birikimler Nedir? Binance Earn

by Teknoloji Hocan

 Binance Esnek Birikim ve Sabit Birikimler Nedir? Binance Earn ile Uyurken Coin Kazanma

Binance uygulamasında Kazan veya Earn kısmında Esnek Birikim ve Sabit Birikim olarak iki bölüm vardır. Bu bölümler sayesinde aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz çeşitli coinleri alarak veya elinizdeki mevcut coinleri kullanıp buraya stake ederek belirtilen yıllık oranlarla yatırdığınız (stake ettiğiniz) coinlerden kazanmanızı sağlar. Yani bir coini elinizde uzun bir süre tutmak gibi bir planınız varsa buraya yatırarak bu beklediğiniz sürede coininizin daha da artmasını sağlayabilirsiniz.

 Esnek ve Sabit birikimin farkı ise Esnek birikimde yatırdığınız coinleri istediğiniz zaman çekebilirken, Sabit Birikimde coinleri yatırırken seçtiğiniz gün boyunca tutmak zorundasınızdır. Tabi Sabit Birikimin bu zorunluluğuyla beraber verdiği yıllık oran Esnek Birikime Göre daha yüksek olmakta.

Binance Esnek Veya Sabit Birikim İle Zarar Eder Miyim?

Birikim kısmında sadece yatırdığınız coin değer kaybederse zarar etme ihtimaliniz var. Sabit Birikimin bir diğer riski de burada ortaya çıkıyor. Taahhüt ettiğiniz gün süresince çekemeyeceğiniz için olası bir piyasa dalgalanması durumunda coinlerinizi satma veya farklı bir önlem alma şansınız olmuyor. Ama Esnek Birikim’de böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

Aşağıdaki linke tıklayıp Binance Referans Linkimiz İle Üye Olarak Komisyon İndirimi Kazanabilirsiniz.

Binance Üye Ol 

Yazımız Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et