Anasayfa Teknoloji Haberleri Amazon Stresli Personel için ‘Sağlıklı Yaşam Odası’ Sunuyor

Amazon Stresli Personel için ‘Sağlıklı Yaşam Odası’ Sunuyor

by Teknoloji Hocan

 


Amazon, stres altındaki işçilerin içeride oturup rahatlamayla ilgili videolar izleyebilmesi için depolarına “sağlık odaları” koymayı planlıyor.

Amazon, Twitter hesabında paylaşılan bir videoda, “AmaZen” odasının personelin zihinsel sağlıklarına odaklanmasına yardımcı olacağını söyledi.

Ancak diğer sosyal medya kullanıcılarından gelen alaylı yanıtların ardından gönderiyi sildi.

ABD perakende devi, tesislerindeki çalışma koşulları nedeniyle defalarca eleştirildi.

17 Mayıs’ta şirket, personele “fiziksel ve zihinsel aktiviteler, sağlıklı yaşam egzersizleri ve sağlıklı beslenme desteği” vermeye odaklanan WorkingWell adlı bir program duyurdu.

AmaZen stantlarını anlatan açıklamada, “Vardiyalar sırasında çalışanlar AmaZen istasyonlarını ziyaret edebilir ve rehberli meditasyonlar, olumlu olumlamalar, seslerle sakinleştirici sahneler gibi izlemesi kolay sağlık etkinlikleri içeren kısa videolar izleyebilir.”

Şimdi silinen Twitter videosunda, bölmenin bir sandalye için yeterli alana, bir duvara karşı küçük bir bilgisayar masasına ve raflarda birkaç küçük saksı bitkisine sahip olduğu görülebilir. Üst panel, bulutlarla mavi bir gökyüzü olarak boyandı.

Ancak Motherboard haber sitesi, odayı “bir Amazon deposunun ortasındaki tabut büyüklüğünde bir stand” olarak tanımladı.

Bazı izleyiciler videoyu diğer hesaplara yeniden yüklemek için hızlı davrandı ve teknoloji devini “ağlama kabini” veya “distopyacı” bir çalışma uygulaması olarak nitelendirdiği için eleştirdi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et