Anasayfa Windows Hata Çözümleri api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Eksik Hatası Çözümü

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Eksik Hatası Çözümü

by Teknoloji Hocan
 api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Eksik Hatası genellikle Adobe Premier veya farklı programları yüklerken karşınıza çıkabilir.  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Eksik hatasının sebebi genellikle eksik veya hasarlı Windows dosyalarından kaynaklıdır. Aşağıda birden fazla yöntem mevcuttur bu yöntemleri deneyerek sorunu kontrol edebilirsiniz.

1.Yöntem Visual C++ 2015 Redistributable Onarma:

Bilgisayarınızda arama yerine “program ekle veya kaldır” yazıp çıkan sonuca tıklayın. Ardından listelenen programlar arasında Visual C++ 2015 Redistributable veya Visual C++ 2015-19 Redistributable bulup Değiştir butonuna tıklayın çıkan ekranda Onar (repair) tuşuna basın ve yükleme işlemlerinin bitmesini deneyin. (Eğer bu listede  Visual C++ 2015 Redistributable yoksa buraya tıklayarak bilgisayarınıza uygun olan sürümü indirin ve hatanın düzeldiğini kontrol edin.)

2.Yöntem Universal C Runtime Güncelleme (Yalnızca Windows 8.1, Windows 7, Server ve Vista için)

Bu yöntem Windows 10 için geçerli değildir. Yalnızca Windows 8.1, Windows Server, Windows 7 ve Vista için geçerlidir. Buraya Tıklayarak açılan siteden işletim sisteminize göre olan güncellemeyi indirip sisteminize kurun. Ve hatanın giderildiğini test edin.

3. Yöntem Bozuk Sistem Dosyalarını Onarmak

Buraya tıklayarak bozuk sistem dosyalarını onarmak ile ilgili yazımızı okuyabilir ve bir kaç kolay adımla Windows işletim sistemleri için bozulmuş sistem dosyalarınızı onarabilirsiniz.

4. Yöntem Windows Update Kontrol Etmek

Windows Update ile bilgisayarınız için gelen güncellemeleri kontrol edip, varsa gerekli güncellemeleri yükleyerek hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Yorumlara hangi çözümün işe yaradığını yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et