Anasayfa Nedir? ve Nasıl Yapılır? Apple AirTags Nedir? İnceleyelim

Apple AirTags Nedir? İnceleyelim

by Teknoloji Hocan

Apple’ın en yeni ürünü, AirTag adlı bir izleyicidir. Bir eşyanıza iliştirirsiniz ve iPhone’unuzun Bul uygulamasıyla artık o eşyayı takip edebilirsiniz.

Apple en çok iPhone’ları, Mac’leri ve tabii ki Ted Lasso ile tanınır. Ama şimdi AirTag adında küçük bir izleyici de yapıyor.
Bu tür bir izleyici yeni değil. Ancak AirTag için en büyük satış noktası, Apple’ın yüz milyonlarca Apple cihazından oluşan Find My ağıdır. Ve bu oldukça önemli, çünkü diyelim ki anahtarlarınızı veya cüzdanınızı kaybettiniz ve üzerlerinde AirTag var. Eğer kaybettiğiniz cihazın yakınlarından herhangi bir kişiye ait Apple ekosistemine ait cihaz geçerse Airtag bu cihaza otomatik olarak sinyal gönderir ve sizin telefonunuzdaki Bul uygulamasında konumunu bildirir. Bu işlemi yaparken yanından geçen cihazın sahibi olayların farkında değildir ve gizliliğiniz etkilenmez. Yani o kişi herhangi bir şekilde ne size ne Airtag’inize ulaşamaz. Airtag kişinin telefonunu yalnızca sinyal göndermek için kullanır.
AirTag’ler, iOS 14.5’teki herhangi bir iPhone veya iPodTouch ile veya iPadOS 14.5’teki herhangi bir iPad ile çalışır.
Airtag toza ve suya dayanıklılık açısından IP67 olarak derecelendirilmiştir ve 30 dakika boyunca 1 metreye (yaklaşık 3 fit) kadar su altında kalmaya dayanabilir.
Paslanmaz çelik arka yüzün arkasında, Apple’ın bir yıl dayanacağını iddia ettiği değiştirilebilir bir CR2032 pil bulunuyor. Her AirTag, önceden yüklenmiş bir tane ile birlikte gelir. Düşmeye başladığında iPhone’unuz bir bildirim alır. Ve CR2032 pilleri neredeyse bir çok yerde kolayca bulunabilir. Apple’ın pili değiştirilebilir ve bulunmasını kolay hale getirmeye karar vermesi hoşuma gitti.
Biri kayıp bir AirTag bulursa, NFC kullanarak onunla etkileşim kurabilir.
AirTag’inizi kaybettiyseniz, bir telefon numarası girmenize olanak tanıyan Kayıp Modu’na koyabilirsiniz. Birisi AirTag ile karşılaşırsa, bir NFC telefonla (iOS veya Android) ona dokunabilir. Bu, onları sizinle nasıl iletişim kuracakları hakkında bilgi içeren bir web sitesine götürecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et