Anasayfa Nedir? ve Nasıl Yapılır? Blogger Tema HTML Kodu Nasıl Sıkıştırılır

Blogger Tema HTML Kodu Nasıl Sıkıştırılır

by Teknoloji Hocan


Blogger temanızın HTML kodu için sıkıştırma yaparak blogunuzun açılma süresini büyük ölçüde iyileştirebilirsiniz. Blogger Tema HTML kodunuzu optimize etmek site hızınızı artırır ve yükleme hızı arama motoru sonuçlarında önemli bir rol oynar ve ayrıca Google, daha hızlı yüklenen bir web sitesine daha fazla önem verir. Blogger tabanlı sitelerde temanızın html kodunu, CSS ve javascript kodlarını optimize ederek küçültebilir (minimize)  ve sitenizin açılış hızını artırabilirsiniz. Bugün bu yazıda size Blogger HTML Kodunu Nasıl Sıkıştıracağınızı anlatacağız.

 Blogger Tema HTML Kodu Nasıl Sıkıştırılır?

Sıkıştırmayı etkinleştirmeden önce, tema dosyanızı yedeklemenizi öneririz, böylece bir şeyler ters giderse tekrardan geri yükleyebilirsiniz.

Yedeklemeden sonra aşağıdaki adımları izleyin.

1. Önce Blogger Kontrol Panelinize giriş yapın ve Tema bölümüne gidin ve Özelleştir butonunun yanındaki ok işaretini tıklayarak HTML’yi Düzenle’yi tıklayın.

2. Ardından açılan ekrandaki tüm kodu kopyalayın. Ekran görüntüsünde örnek görebilirsiniz.

Blogger Tema HTML Kodu Nasıl Sıkıştırılır
3. Şimdi HTMLCompressor‘u ziyaret edin ve tüm kodu açılan sitedeki source kısmına yapıştırın.
4. Ardından sağ taraftaki ayarlardan Code Type’ı Blogger  olarak seçin ve yan tarafındaki “Show Option” butonuna basın altındaki ayarları aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi yapın.

5. Tüm ayarları tamamladıktan sonra, Compress düğmesine tıklayın ve birkaç saniye bekleyin. Sağ tarafta işlem tamamlandıktan sonra ekranda çıkan sıkıştırılmış kodları kopyalayıp tekrardan Blogger panelinize geri dönün ve HTML’yi Düzenle kısmına tekrar gelin.
Ekrandaki eski kodları tamamen silip yeni kodları alana yapıştırın ve kaydedin.
İşlem tamam artık blogger kodlarınızı optimize ettiniz. Sitenizin açılış hızını PageSpeed Insight üzerinden test edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et