Anasayfa Teknoloji Haberleri iPhone 13 Özellikleri Hakkındaki Söylentiler

iPhone 13 Özellikleri Hakkındaki Söylentiler

by Teknoloji Hocan

İşte iPhone 13 Özellikleri Hakkındaki Söylentiler

Apple’ın 20 Nisan’da düzenlediği Spring Loaded etkinliğiyle birlikte, bir sonraki büyük iPhone ile ilgili söylentiler yaygın. İPhone 12 ailesi altı aylık ve yine de iPhone 13 olarak bilinen bir sonraki iPhone hakkında çok sayıda sızıntı ve spekülasyon var. (Veya iPhone 12S veya dördüncü gibi “iPhone” olabilir.  2021 olduğu için belki de iPhone 21 olacak?)

İPhone 13’ün kameraları, özellikleri ve özellikleri hakkında en yeni ve en ısrarcı söylentileri topladım (ve iPhone 13’ün söylenti maliyeti, olası bir çıkış tarihi ve iPhone 13’ün iPhone 12 ile nasıl karşılaştırılabileceği hakkında daha fazla bilgiye sahibiz).  Bunu bir iPhone 13 istek listesi olarak kabul edin.

Ve açık olmak gerekirse, bunlar söylentiler ve sızıntılar. Apple resmi olarak duyurana kadar hiçbir şey kesin değil. Bu söylentilerden bazıları geçen aya ait. Diğerleri birkaç ay veya yaşında ve alaka düzeyine yükselmeye devam ediyor.

iPhone 13 daha büyük bir pil alabilir

İlk söylenti, iPhone 13’ün daha büyük bir bataryaya sahip olacağı yönünde. iPhone 12’nin pil ömrü iyi. Kullanımda hem iPhone 12 hem de 12 Pro sorunsuz bir gün sürdü. Uçak modunda döngülü video oynatılan pil testimizde, 12 Pro 15 saat 56 dakika sürdü; iPhone 12 17 saat 14 dakika dayandı.

Ancak şimdiye kadar gördüğümüz en iyi pil ömründen çok uzak. 4.500 mAh bataryaya sahip Samsung Galaxy S21, aynı testte 18 saat 3 dakika dayandı. Galaxy S21 Ultra ve 5.000 mAh bataryası 22 saat 57 dakika dayandı. 

Şimdi bu verimliliği daha büyük bir fiziksel pile uyguladığınızı hayal edin. Bu, doğru olduğunu umduğum ve bir sonraki iPhone’un ihtiyacı olduğunu düşündüğüm bir söylenti. Demek istediğim, daha iyi pil ömrünü kim istemez ki?

Bir sonraki iPhone’da herhangi bir bağlantı noktası olmayabilir

İPhone 13’ün Lightning bağlantı noktasına sahip olmayacağına dair sürekli bir söylenti var. Apple, 2016 yılında iPhone 7 ile kulaklık jakından kurtulduğundan beri, insanlar Apple’ın bir gün tamamen portsuz bir telefon yapacağını düşünüyorlardı. Aralık ayında, güvenilir söylenti yayıcı Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2021’de bağlantı noktası olmadan bir iPhone çıkaracağını iddia etti.

Apple’ın iPhone 12’de MagSafe şarjını piyasaya sürmesi, böyle portsuz bir geleceği hayal etmeyi kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, mevcut haliyle, MagSafe şarjı 15 watt’tır. Bunu, aydınlatmadan USB-C’ye kablo ve duvar şarj cihazı ile aldığınız 20 watt’lık şarjla karşılaştırın. OnePlus, 30 watt’ta şarj edebilen Warp Charge 30 adlı bir kablosuz şarj cihazına sahiptir.

MagSafe’in bir sonraki sürümünün fiziksel bir şarj kablosunun makul bir şekilde değiştirilmesi için daha güçlü olması gerekmekle kalmaz, aynı zamanda Apple’ın Lightning bağlantı noktasının şu anda sağladığı bazı veri paylaşımlarını çözmesi de gerekir. Belki de Apple 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 ve U1 ultra geniş bant yongasının bu veri paylaşım yedekleri olmasını umuyor olabilir mi? Ya da belki Lightning bağlantı noktası dongle’lı bir MagSafe sürümü olabilir mi? Kim bilir?

Touch ID iPhone’a dönebilir

İPhone 13, ekranın altında bir parmak izi okuyucusu alabilir. İlk Android telefon bir ekran içi parmak izi okuyucuyla piyasaya sürüldüğünden beri, insanlar ekranın altındaki bir Dokunmatik Kimlik sensörünün bazılarının Face ID’yi kullanırken yaşadığı hayal kırıklığını hafifletmenin bir yolu olacağını tahmin ettiler (ve bu, pandeminin yüz maskeleri yapmasından önceydi. günlük bir şey).

Şu anda, Android telefonlarda iki tür ekran içi parmak izi sensörü bulunmaktadır. OnePlus 8T ve Motorola Edge Plus gibi telefonlarda bulunan optik ekran içi sensörler vardır. Ayrıca Galaxy S21 serisi gibi telefonlarda Qualcomm tarafından ultrasonik parmak izi okuyucuları var.

İPhone 13 bir ekran içi parmak izi okuyucusu alırsa, bunun Face ID’nin yerine mi yoksa ona ek mi olacağı belli değil. Söylenti ayrıca, Apple’ın 2019 patent gösterimi ile birlikte, iPhone’un Android telefonlardaki tek sensör konumu yerine ekranın herhangi bir yerine parmak izi dokunuşuyla kilidinin açılabileceğini öne sürüyor.

Apple, ultrasonik sensörleri iPhone SE’de bulunan eski tip Touch ID sensörü gibi bir güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve güvenilirlik noktasına getirebilseydi, bunları bir iPhone’da hayal etmek zor değil. Ve Touch ID, Face ID ile eşleştirilmişse, telefonunuzun güvenliğini sağlamak ve telefonunuza erişmek için daha da fazla yolunuz olabilir. Alternatif bir biyometrik güvenlik önlemine sahip olmak, iPhone’un ihtiyaç duyduğu bir şeydir.

Kaynak: CNET

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et