Anasayfa Teknoloji Haberleri Tesla Kameraları Sürücüyü Takip Edecek

Tesla Kameraları Sürücüyü Takip Edecek

by Teknoloji Hocan


Tesla otomobilleri için yeni bir yazılım güncellemesi, Autopilot kullanımdayken sürücülerin otomobilin dahili kameraları aracılığıyla izlenmesini içeriyor gibi görünüyor.

“Kendi kendine sürüş” özelliği, sürücülerin her zaman dikkatli olmasını gerektiriyor, ancak kandırılması kolay olduğu için eleştirildi.

Kullanıcılar, destek özelliğini etkinleştirip sürücü koltuğundan çıkıp bunu yaparken görüntüyü kendileri görüntüleyebildi.

Ancak yeni özellik, sürücünün gerçekte ne kadar dikkatli olduğunu algılayacaktır.

Tesla’nın arabaları, sürücünün ellerinin üzerinde kalmasını sağlamak için direksiyondaki sensörlere güveniyor.

Diğer bazı otomobil üreticileri, bir sürücünün gözlerinin nereye baktığını gözlemlemek için dahili sensörler kullandı. Bu, örneğin sürücü telefonuna bakmaya başladığında aracın yavaşlayabileceği veya otomatik sürüş özelliklerini kapatabileceği anlamına gelir.

Birkaç medya kuruluşu tarafından bildirilen Tesla otomobilleri için yeni bir yazılım güncellemesi, otomobilin dikiz aynasının üzerindeki kameranın benzer bir işlevi yerine getirmeye başlayacağını ortaya koyuyor.

Sürüm notlarında, “Artık Otopilot devredeyken sürücünün dikkatsizliğini tespit edip uyarabiliyor” diyor.

Ancak Tesla, “kamera verilerinin otomobilin kendisinden ayrılmadığını” ve aracın ayarlarında kullanıcı tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilen veri paylaşımı etkinleştirilmedikçe hiçbir veri iletilmediğini de söyledi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et