Anasayfa Kripto Para 32 Milyon Dolarlık Sahte Coin Dolandırma Haberi

32 Milyon Dolarlık Sahte Coin Dolandırma Haberi

by Ege

22 Mayıs’ta DeFi100 adlı bir kripto finans projesi sitelerinde bir mesaj yayınladı: “Sizi dolandırdık ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. HA HA. Tüm ay dolandırıldınız ve bu konuda bir bok yapamazsınız.”

Mesajın ekran görüntüleri Twitter’da hemen viral oldu . Mr. Whale adlı popüler bir anonim kripto izleme Twitter hesabı, DeFi100’ün 32 milyon dolarla kaçtığını tahmin ediyor. Cryptocurrency haber kuruluşlarının yanı sıra Yahoo Finance de bu sayıyı öne sürdü. Proje sahipleri hemen müdahale edip durumun böyle olmadığını söylediler. Ve kısa süre sonra mesajın bir uyarıdan ziyade bir web sitesi hacki olduğu anlaşıldı ama o zamana kadar çok geçti. Panik satışları başlamıştı.

Proje temsilcisi The Verge’e “Hiçbir zaman para çalmadık” dedi. “DeFi100 çok küçük bir projeydi ve elimizde herhangi bir yatırımcının fonu yoktu, bu yüzden insanları dolandırmak veya fonlarından kaçmak gibi bir sorun yok.” Olayın sadece bir hacklenmeden ibaret olduğunu, hackleyen şahısların yatırımcıları kandırmak üzere bu mesajı paylaştığını belirtti.

DeFi100 projesinin web sitesi şimdi tekrar çevrimiçi, ancak gerçekte ne olduğuna dair söylentiler devam ediyor. Popüler bir blockchain güvenlik lider panosu olan Certik, şu anda DeFi100’ü bir projenin kurucularının yatırım parası toplayıp kaçtığı bir dolandırıcılık için kullanılan bir terim olan “rug pull” olarak listeliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et