Anasayfa Teknoloji Haberleri Apple Elektrikli Araç İçin Eski BMW Çalışanını Aldı

Apple Elektrikli Araç İçin Eski BMW Çalışanını Aldı

by Ege

Ulrich Kranz, EV girişiminin kurucu ortağı ve ayrıca BMW’nin i3 ve i8 programlarının yürütülmesine yardımcı olan isim Apple tarafından işe alındı.

Apple, The Verge’e doğruladı. Kranz’ın, “Project Titan” kod adlı projenin günlük operasyonlarını yürüten eski Tesla yöneticisi Doug Field yönetiminde Silikon Vadisi devi elektrikli arabası üzerinde çalışacağı bildiriliyor. Kranz’ın Apple’a katıldığı haberi ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi.

Kranz, BMW’nin tamamen elektrikli i3 hatchback ve hibrit i8 spor otomobilinin lansmanına yardımcı olan yöneticilerden biriydi.

Kranz şimdi kendini Apple içinde elektrikli, otonom bir araç üzerinde çalışan çok büyük bir ekibin başında buluyor. Apple projeye 2014 yılında başladı, ancak şirket bir noktada yalnızca otonom teknoloji geliştirmeye odaklanarak birden fazla revizyondan geçti. Ancak geçen yıl boyunca Apple, bir araç geliştirmeye çalışmaya geri döndü ve bildirildiğine göre, Çin’in CATL’si gibi pil şirketlerinin yanı sıra birden fazla otomobil üreticisiyle görüşmelerde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et