Anasayfa Teknoloji Haberleri Apple Havadan Şarj Teknolojisi Üstünde Çalışıyor

Apple Havadan Şarj Teknolojisi Üstünde Çalışıyor

by Ege

Kablosuz şarj dendiğinde aklımıza prize yahut güç alabileceği bir kaynağa bağlı olan ekseriyetle küçük platformlar gelir. Ya da daha çok akıllı saatlerde gördüğümüz mıknatıslı şarj yapıları da bunlara örnek olabilir ancak bu ikisini, büsbütün kablosuz şarj tecrübesi kapsamında kıymetlendirmemiz yanlış olur. Apple tarafında MagSafe de bu manyetik yapılı şarj aletlerine bir örnek. Ama bunlar telefona olmasa da güç kaynağına kablo ile bağlandıklarından bizleri bir halde hudutlar.

Daha evvel Huawei ve Xiaomi’nin bu tıp şarj platformlarından ya da manyetik yapılardan kurtulmak istediğini ve bu bahiste çalıştıklarını görmüştük. Huawei, bu husustaki çalışmalarını, biz de dahil olmak üzere odamızdaki her şeyi şarj aygıtına çeviren bir patenti alarak göstermişti.

Apple da kablosuz şarj platformlarından ve manyetik yapılardan kurtulmak istiyor

Paylaşılan rapora nazaran Apple, MagSafe üzere şarj aletlerinden kurtulup, rastgele bir kablo bulundurmayan ve aygıtın rastgele bir platforma yerleştirilmesini gerektirmeyen şarj teknolojileri üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji kısa aradan çalışacak ve şimdiki olarak Xiaomi ve Huawei ile gördüğümüz havadan şarj teknolojisinden farklı bir şey olarak karşımıza çıkmayacak üzere görünüyor.

Apple’ın büsbütün kablosuz şarj teknolojisini ne vakit çıkaracağı bilinmiyor. Daha evvel AirPower üzere projelerle karşımıza çıkan şirket, birden fazla Apple aygıtınızı şarj etmenizi sağlayacaktı ancak Apple, teknik problemler nedeniyle projeyi iptal etmek zorunda kalmıştı. Bakalım Apple; Xiaomi, Huawei, OPPO ve öteki birçok şirketin yatırımlar yaptığı büsbütün kablosuz şarj teknolojisi alanında sağlam bir çıkış yapıp kullanıcılarını mutlu edebilecek mi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et