Anasayfa Teknoloji Haberleri Windows 11 Sürprizi: Windows 10 Gidiyor, Windows 11 Geliyor!

Windows 11 Sürprizi: Windows 10 Gidiyor, Windows 11 Geliyor!

by Ege

Microsoft’tan çeşitli isimler, biz müddettir “Windows’un geleceği” yahut “yeni jenerasyon Windows” hakkında ipuçları veriyor. Buna CEO Satya Nadella da dahil. Şirket 24 Haziran’da büyük bir Windows aktifliği düzenleyecek ve merak edilen karşılıkları bu aktiflikte öğreneceğiz.

Tekrar de, o güne kadar daha pek çok tez duyacağız üzere görünüyor. Bu argümanlardan tahminen de en şaşırtan olanı artık geldi. Ünlü sızıntı kaynağı Evan Blass, Twitter’da Windows 11’den bahsetti. Yani Windows 10’un geleceğinin, daha doğrusu gelecekteki isminin Windows 11 olma ihtimali güç kazandı.

From the “Don’t take screenshots of this build” department: a forthcoming Microsoft OS called Windows 11.

— Evan Blass (@evleaks) June 3, 2021

Bu tez, Microsoft’un yeni Sun Valley güncellemesi için heyecanı artırıyor. Sun Valley ile Windows 10 dizaynının değiştireceğini ve iptal edilen Windows 10X’ten öğelerin bu güncelleme ile Windows’a ekleneceği zati konuşuluyor. Fakat artık ön plana çıkan, yeni Windows’un Windows 11 ismi ile anılıp anılmayacağı.

Şayet Windows 10 ismi Windows 11 ile değişecekse, yapılması beklenen değişikliklerin de çok büyük olacağını kestirim etmek güç değil.

Aktifliğe şimdi birkaç hafta var; bu yüzden çok daha fazla argüman ve sızıntı görmek şaşırtan olmaz. Microsoft’un sanal Windows aktifliği, 24 Haziran’da gerçekleşecek ve internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak..

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et