Anasayfa Kripto Para Bitcoin (BTC) Bugün %12 Arttı Hedef Neresi

Bitcoin (BTC) Bugün %12 Arttı Hedef Neresi

by Ege

Genel kripto para piyasası, bu hikayeyi yazarken %8 arttı ve Bitcoin (BTC) %12’lik bir oranla genel pazar hakimiyetini %45’in üzerine çıkardı. Bitcoin fiyatı, BTC madenciliğinin %50’si yenilenebilir kaynaklara geçtiğinde Tesla’nın bir kez daha Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceğini belirten Elon Musk‘tan sonra yükseldi.

13 Haziran Pazar akşamı geç saatlerde Musk, Tesla şefinin BTC fiyatını manipüle ettiğini ve onun pompalanmasından ve boşaltılmasından sorumlu olduğunu iddia eden bir tweet’e yanıt verdi. Musk buna yanıt olarak şunları söyledi:

“Bu doğru değil. Tesla, BTC’nin piyasayı hareket ettirmeden kolayca tasfiye edilebileceğini doğrulamak için varlıkların yalnızca ~ %10’unu sattı. Olumlu bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (~%50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda, Tesla Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek ”.

Musk’tan gelen bu güvence, Bitcoin meraklılarının fiyatını daha da yukarı çekmesi için yeterli oldu. Bununla birlikte, 40.000 dolar çok önemli bir direnç ve bunun üzerindeki herhangi bir hareket, yalnızca yukarı doğru sürdürülebilir bir hareketi teyit edecektir. Geçen hafta, MicroStrategy’den Michael Saylor, diğer Kuzey Amerika Bitcoin madencilik endüstrisi oyuncularıyla birlikte, sektörü yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji madenciliği çözümlerine yönlendirmeyi amaçlayan Bitcoin Madencilik Konseyi’ni başlattı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et