Anasayfa Teknoloji Haberleri CS:GO’da Dereceli Maçlar Fiyatlı Oluyor

CS:GO’da Dereceli Maçlar Fiyatlı Oluyor

by Ege

İki yıldır oyunculara fiyatsız olarak sunulan Counter Strike: Global Offensive, kimi sıkıntılara yol açması nedeniyle kimi oyun içi özelliklere erişimi fiyatlı hale getiriyor. CS:GO oyuncularının artık rütbeli maçlara erişim için tam 123 TL ödeme yapması gerekiyor.

2012 yılında fiyatlı olarak çıkış yapıp son iki yıldır fiyatsız bir halde indirilebilen oyunda gerisi gerisine çıkan hileler, CS:GO oyuncularını sıkıntıdan çıkarmaya devam ediyor. Düzeltilen her açıktan sonra bir halde yeni hileler çıkarılıp oyunun oynanabilirliği azaltılıyor. Valve da bu yüzden oyunun aşikâr özelliklerinin önüne bir çizgi çekiyor. Çizgiyi geçmeniz içinse 123 lira üzere bir fiyat ödemeniz gerekiyor.

Rütbe sistemi için fiyat getirildi:

Counter Strike: Global Offensive’in resmî blogunda paylaşılan duyuruya nazaran artık rütbeli maçlara giriş için Prime üyelik gerekecek. Prime üyeliğe sahip olmak içinse fiyat ödemek dışında bir seçenek bulunmayacak. Her türlü oyun modu ve harita, oyunu fiyatsız oynayanlar tarafından kullanılabilecek. Lakin bu maçlardan XP ya da rütbe artırmak mümkün olmayacak.

Oyunu fiyatsız olduktan sonra indiren kullanıcılar, Prime üyeliğini Steam üzerinden alabilecek. Prime üyeliği olmayanların XP ve yetenek düzeyleri silinecek. Lakin üyeliği iki hafta içerisinde satın alanların şu anki XP ve yetenek düzeyleri korunarak direkt Prime üyeliğe taşınacak.

Prime üyelik sahibi CS:GO oyuncuları, düzeysiz ve rütbesiz maçlara da girebilecek. Bu kullanıcıların yetenek düzeyleri bu maçlardan etkilenmeyecek. Competitive, Wingman ve Danger Zone maçları sırasında yeni oyuncular, yetenek kümesi kazanamayacak. Fakat maçlar yetenek baz alınarak düzenlenecek.

CS:GO’ya para ödemiş eski kullanıcıların hileyle müsabakası ihtimalini düşürmek ve genel hile kullanımını azaltmak için çıkarıldığı söylenen fiyatlı üyelik, yuvarlak hesapla 11 euro fiyatla satışa sunuldu. Prime üyeliğin Türkiye fiyatı ise 123 TL olarak belirlendi. Son olarak oyunu daha evvel para vererek satın alanların bu değişiklikten etkilenmeyeceğini de belirtelim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fiyata kıymet mi? Prime üyelik oyundaki hile sorununa tahlil olabilir mi?

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et