Anasayfa Teknoloji Haberleri Facebook Akıllı Saat Çıkarmak Üzere

Facebook Akıllı Saat Çıkarmak Üzere

by Ege

Facebook’un yakında akıllı saat piyasasına giriş yapmak üzere olduğu tahmin ediliyor. Cihazda iki kamera ve bir kalp atış hızı monitörü olacağı bildiriliyor.

Facebook’tan bir söylenti akıllı saat gelecek yaz ilk çıkışını yapabilir. The Verge sitesi tarafından Çarşamba günü yayınlanan ve projeye aşina olan iki kişiye atıfta bulunan bir rapora göre, sosyal medyada gezmek, fotoğraf ve video çekmek için iki kameranın yanı sıra kalp atış hızı monitörü gibi sağlık özelliklerine sahip bir akıllı saat piyasaya sürmeyi planlıyor.

The Verge’e göre akıllı saatin ilk versiyonunun 2022 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyat değişebilse de, yaklaşık 400 dolara mal olabileceği bildiriliyor. Rapora göre akıllı saat LTE bağlantısını destekleyecek ve beyaz, siyah ve altın gibi renklerde gelecek.

Facebook yorum yapmaktan kaçındı, ancak Facebook AR ve VR başkan yardımcısı Andrew Bosworth’un tweetlerine dikkat çekti.

Bosworth, Çarşamba günü bir tweet’te rapora yanıt olarak, “AR gözlüklerinin gerçekten yararlı olmasını istediğimizi söyledik – bu etkileşimi daha doğal ve sezgisel hissettirecek tüm teknolojilere yatırım yapıyoruz.” Dedi. “Bu, bilek tabanlı bir form faktöründe bir araya gelebilecek EMG, haptikler, uyarlanabilir arayüzler gibi araştırmaları içerir.”

Bosworth, “araştırmanın her zaman ürün geliştirmeye yol açmadığını” ekledi, ancak şirketin hazır olduğunda daha fazlasını paylaşacağını söyledi.

Facebook, nöral sinyalleri algılayabilen ve dokunsal geri bildirimle el ve parmak hareketlerini ölçebilen bileğe takılan teknoloji üzerindeki çalışmalarını kamuoyunda tartıştı. Şirket, bu teknolojinin bir gün Facebook’un yaklaşmakta olan AR akıllı gözlükleriyle birlikte çalışmasını öngördüğünü söyledi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et