Anasayfa Nedir? ve Nasıl Yapılır? Facebook hesabı nasıl tamamen silinir?

Facebook hesabı nasıl tamamen silinir?

by Ege

Facebook hesabınızı hiç bir iz bırakmadan tamamen silmek biraz sabır ve disiplin gerektirir.

Facebook üzerinden aşk-nefret tartışmasının neresindesiniz? Birçokları için sosyal medya devi, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlar ve akrabalarla iletişim halinde olmak, ortak ilgi gruplarıyla etkileşim kurmak ve haber almak için önemli bir araçtır. Diğerleri için, Facebook yalnızca yanlış bilgilere, gizlilik ihlallerine ve siyasi kavgalara zarar vermek için iyidir. Hesabınızı iptal etmek isteme nedeniniz ne olursa olsun, izlemeniz gereken adımları aşağıda anlatacağız.

Facebook hesabınızı silmek ile devre dışı bırakmak arasında bir fark olduğunu unutmamak önemlidir. Facebook hesabınızı devre dışı bırakmak, hesabınızı geçici olarak dondurur, bu da kısa bir ara vermek istiyorsanız kullanışlıdır. Ancak bu, şirketin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini engellemez.

Facebook ile bağları tamamen kesmek için tek çözüm hesabınızı silmek. Silinmesi, platformun sohbet uygulaması olan Facebook Messenger ile bağları da koparır. (Facebook mülkü olan Instagram ve WhatsApp’tan da kurtulmak istiyorsanız, bunu ayrı ayrı yapmanız gerekecektir.) Zaman ve sabır gerektiren bu işleme geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususları açıklayacağız.

1-Facebook uygulamasını telefonunuzdan ve tabletinizden silin


İlk adım, uygulamayı akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden silmek. Facebook uygulamasını silmenin hesabınızı silmediğini unutmayın – buna tarayıcıdan erişmeye devam edebilirsiniz ve diğer uygulamalar oturum açma olarak Facebook’u kullanmaya devam edebilir.

2-Bir mesajlaşma veya sosyal medya alternatif seçin

Facebook hesabınızı sildiğinizde Messenger erişiminizin de onunla birlikte gittiğini unutmayın. Yani, Messenger’da sık konuştuğunuz kişilere ulaşmanız ve iletişimde kalmak için başka bir uygulama veya mesajlaşma servisi bulmanız gerekecek.

3-Facebook hesabınızın diğer uygulamalardan ve girişlerden bağlantısını kesin

Spotify ve DoorDash gibi üçüncü taraf geliştiriciler, Facebook hesabınızı kaydolmak ve hizmetlerine giriş yapmak için kullanmayı uzun süredir teklif ediyor. Süper kullanışlıdır çünkü başka bir şifreyi hatırlamanıza gerek kalmaz. Yani, artık bir Facebook hesabınız kalmayana kadar.

Her hesaba giriş yaparak ve Facebook hesabınızla olan bağlantısını keserek, Facebook bilgilerinize dayanan dış hesapları ele almanız gerekir.

Facebook hesabınıza bağlı uygulamaların listesini bulmak için:

  • Facebook’ta oturum açın.
  • Ayarlar > Uygulamalar ve web siteleri’ne gidin.
  • Facebook hesabınızın bir hizmetle olan bağlantısını nasıl kaldıracağınızı bulmakta sorun yaşıyorsanız, yardım için şirketin müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin.

4-Son olarak, Facebook hesabınızı silme zamanı

Son adım hesabınızı silmektir. Bunu yapmak için bu sayfayı ziyaret edin ve oturum açın.

Facebook, hesabınızı silmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken görevlerin ve şeylerin bir listesini verecektir. Örneğin, tüm bilgilerinizi indirmeniz tavsiye edilir veya bir Facebook Sayfasının tek yöneticisiyseniz, başka bir hesap yöneticisi ayrıcalıkları vermeniz istenecektir, aksi takdirde sayfa hesabınızla birlikte silinecektir. .

Tamam, hazır mısın? Hesabı Sil’e tıklayın, şifrenizi girin ve Devam’a tıklayın. Son olarak, Hesabı Sil’i tekrar tıklayın ve işiniz bitti.

5- Geri dönme ihtimaline karşı 30 günün var

Facebook’un tüm hesap verilerinizi sunucularından silmesi 90 güne kadar sürebilir. Bunun ilk 30 günü için yine de oturum açabilir ve silme isteğinizi iptal edebilirsiniz. Hesabınız geri yüklenecek ve hiç gitmemişsiniz gibi olacak. Daha iyisi veya daha kötüsü için.

Silme talebinizi iptal etmek için Facebook.com’u ziyaret edin, hesabınıza giriş yapın ve Silmeyi İptal Et düğmesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et