Anasayfa Kripto Para İnek Gübresi ile Ethereum Madenciliği Yapıyorlar

İnek Gübresi ile Ethereum Madenciliği Yapıyorlar

by Ege

Amerika’da Philip Hughes çiftliğindeki ahırda ethereum madenciliği yapılıyor. Üstelik gübreyle!

Anaerobik sindirim

500 dev/dak’da çalışan altı silindirli büyük bir motor, inek gübresini ayrıştırarak açığa çıkan metanı elektriğe dönüştürür.

İşlem anaerobik sindirim olarak adlandırılıyor.

Oksijen yokluğunda, mikroplar gübreyi parçalar ve güçlü bir sera gazı görevi göreceği atmosfere girmek yerine ısı ve elektrik üretmek için yakılabilen metan üretir.

Arta kalanlar gübre olarak kullanılıyor.

Ethereum madenciliği

Anaerobik çürütücü tarafından üretilen elektriğin yaklaşık üçte ikisi çiftliğe ve çiftliğin karavan parkına güç sağlamaya yardımcı olurken geri kalanı madencilik kulelerine, bavul büyüklüğündeki bilgisayarlara güç sağlıyor.

İşlemleri doğrulamaya hizmet eden karmaşık hesaplamalar üzerinde çalışıyorlar ve karşılığında büyük miktarda enerji tüketebilen bir süreç olan yeni kripto para birimi ile ödüllendiriliyorlar.

Şu anda Ethereum madenciliği yapıyorlar.

Çiftliğin yöneticisi gelirin iyi olduğunu üstelik madencilik yaparken doğaya da zarar vermeye doğal yakıtlar kullandıkları içi mutlu olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et