Anasayfa Bilim Haberleri Jeff Bezos Uzaya Gidiyor

Jeff Bezos Uzaya Gidiyor

by Ege

Amazon’un kurucusu ve kardeşi, 20 Temmuz’da New Shepard’ın ilk yolcu uçuşunda olacak.

Jeff Bezos uzaya gidiyor. Amazon milyarderi ve uzay şirketi Blue Origin’in kurucusu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Blue Origin’s New Shepard’ın 20 Temmuz’daki ilk mürettebatlı uçuşunda yolcu olacağını söyledi. Bezos’a kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra kazananı da katılacak. roket fırlatmada bir koltuk için bir açık artırma.

Bezos, Pazartesi günü bir Instagram gönderisinde “Beş yaşımdan beri uzaya seyahat etmeyi hayal ettim” dedi. “20 Temmuz’da kardeşimle bu yolculuğa çıkacağım. En büyük macera, en iyi arkadaşımla.”

Blue Origin, gemide insanlarla birlikte New Shepard’ın ilk lansmanı için 20 Temmuz’u hedefliyor. New Shepard bir yörünge altı roketidir, yani uzaya yolculuk kısa sürecektir. Kalkıştan inişe kadar tüm deneyim yaklaşık 10 ila 15 dakika sürecek.

Yolculuk, şirketin Batı Teksas’taki fırlatma tesisinde başlayacak ve ilk takviyeden sonra, mürettebat kapsülü New Shepard’dan ayrılacak ve yaklaşık 62 mil (100 kilometre) olarak uzayın sınırı olarak kabul edilen Karman Hattı’nı geçecek. yükseklikte. Yolcular, fırlatma rampasından çok uzak olmayan bir paraşüt destekli iniş için Dünya’ya geri dönmeden önce birkaç dakika ağırlıksızlıktan keyif alacaklar.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et