Anasayfa Teknoloji Haberleri Nvidia, Windows 7 ve 8 için Driver Vermeyecek

Nvidia, Windows 7 ve 8 için Driver Vermeyecek

by Ege

Nvidia, bu yıl içinde Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 desteğini bırakmayı planlıyor. Nvidia Ekim ayından itibaren yalnızca Windows 10 için güncelleme çıkaracağını duyurdu. Sadece kısıtlı güvenlik güncellemelerini bir süre daha Windows 7 ve 8 için çıkaracağını da belirtti.
Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 desteğini zaten bıraktı ve Windows 8.1 için genişletilmiş destek bile Ocak 2023’te sona erecek. Nvidia’dan bir destek notu “GeForce müşterilerimizin büyük çoğunluğu Windows 10 işletim sistemine geçti” yazıyor. GeForce sahiplerinin mümkün olan en iyi güvenlik, destek ve işlevselliği deneyimlemelerini sağlamak için Nvidia şimdi Windows 10 işletim sistemine odaklanacak.”

Şu anda 1,3 milyar aktif Windows 10 cihazı var, ancak Windows 7 dünyanın birçok yerinde hala kullanılıyor. Statcounter, Windows 7’nin hala tüm Windows sürümlerinin yüzde 15’ini oluşturduğunu tahmin ediyor. Windows 10, Steam kullanımına hakim olsa da, Windows 7 ile yüzde 2’nin hemen altında yaklaşık yüzde 93’ü oluşturuyor. Microsoft’un ayrıca Ekim ayında Windows 11 olarak adlandırılması muhtemel yeni bir Windows sürümünü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Nvidia’nın bu eski Windows sürümlerini resmi olarak destekleyen son sürücüsü 31 Ağustos’ta sunulacak ve 4 Ekim’de yalnızca Windows 10’u destekleyen ilk sürüm olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et