Anasayfa Teknoloji Haberleri PTT Kargoda Elektrikli Scooter Devri

PTT Kargoda Elektrikli Scooter Devri

by Ege

Türkiye’nin en eski ve köklü posta firmalarından bir tanesi olan PTT, dağıtım hizmeti konusunda yeni bir döneme giriş yapıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre İstanbul’da bu gün itibariyle PTT dağıtım görevlileri, teslimatları elektrikli scooter ile gerçekleştirecekler. Bugün itibarıyla başlayan pilot uygulama kapsamında İstanbul’da 100 adet scooter, PTT dağıtım görevlilerinin ellerinde teslimatlara başlayacak.

PTT AŞ tarafından düzenlenen “Dağıtım Hizmetlerinde Elektrikli Scooter Kullanımı” adlı törene katılan Bakan Karaismailoğlu, dijitalleşmeyi ve mobiliteyi tüm iş alanlarında yaygınlaştırmayı ve hızlandırmayı hedeflediklerini ifade ederken sözlerine şöyle devam etti:

“Toplumların ulaşım konusundaki ihtiyaç ve beklentilerinde yeni eğilimler ortaya çıkıyor. Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, doğaya duyarlılığımızı yansıtan uygulamalar geliştirmeye, hayatı kolaylaştıran bu döneme entegrasyonumuzu hızla tamamlamak için önemli projeleri hayata geçiriyoruz. İstanbul’da bugünden itibaren PTT dağıtım görevlileri teslimatlarını çevreci ulaşım aracı olan elektrikli scooter ile yapacaklar.”

Ortalama hızları 25 km/s olan elektrikli ve elektriksiz mikro hareketlilik araçlarının gittikçe yaygınlaştığını ifade eden Ulaştırma Bakanı, “Trafik sıkışıklığı ve otopark sorunlarının önüne geçmesinin yanı sıra karbon açısından çevre dostu sistemler olan mikro hareketlilik araçları, gürültüsüz olmalarıyla da kent hayatına konfor katıyorlar. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, bu gerçekten hareketle oluşturduğumuz sistemler, mevzuat düzenlemelerimiz ve teşvik politikalarımız ile vatandaşımızın yaşam kalitesini artırmaya, ruhsal ve bedensel sağlığını desteklemeye, çevre dostu bu sistemleri ülkemize kazandırmaya büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et