Anasayfa Teknoloji Haberleri Spotify “Sadece Sen” ve “Füzyon” Özellikleri Nedir?

Spotify “Sadece Sen” ve “Füzyon” Özellikleri Nedir?

by Ege

Spotify iki yeni özelliği daha kullanıma sunuyor: Bunların ilki, dinleme alışkanlıklarınız hakkında bazı bilgiler sağlayan Sadece Sen; diğeri ise yeni bir çalma listesi yaratmak için müzik tercihlerinizi bir arkadaşınızınkiyle karıştırmanıza olanak tanıyan Füzyon olarak adlandırılıyor.

Öncelikle Android ve iOS cihazlardan sunulmakta olan Sadece Sen, hizmetin yıl sonuna doğru gerçekleşen ve size en sık hangi müziği dinlediğinizi ve Instagram tarzı bilgi kartları hangi yeni sanatçıların ilginizi çekebileceğini gösteren senelik Unwrapped derlemesine benziyor.

Yeni özelliklerin eğlenceli bazı kısımlarının son dönemde beraber olduğunuz çeşitli sanatçıları gösteren Sesli Doğum Tablosu ve Sanatçı Çiftleriniz ile bir akşam yemeğine kimi davet edeceğinizi soran ve sizin için özel bir çalma listesi oluşturan Hayalinizdeki Akşam Yemeği Partisi olduğu söylenebilir.

Ayrıca uygulama içerisinde favori sanatçılarınızı ve şarkılarınızı bir araya getiren türlere ya da onlarca senelik müziğe dayalı kişiselleştirilmiş çalma listelerini gösterecek olan Sadece Sen adlı yeni bir bölüme de ulaşmanız mümkün.

Diğer yeni özellik olan Füzyon, hala beta aşamasında fakat müzik tercihlerinize göre çalma listeleri düzenlemek için arkadaşlarınızı senkronize etmeye davet etmenize imkan tanıyor. Hem Spotify Premium hem de Spotify Basic üyeleri tarafından kullanılabiliyor ve “Sizin İçin Hazırlandı” kısmında yer almakta.

Spotify HiFi olmasa da, Sadece Sen ve Füzyon, Spotify’ın sizi hizmetle daha uzun süre meşgul tutması için gerçekten yeni yöntemler ve potansiyel olarak arkadaşlarınızı da bu süreçte yanınıza almanıza destek veriyor.

Spotify direk bir açıklama yapmamış olsa da, şirket, paket yapılmış yıl sonu derlemesinin sosyal katılımını günlük bir etkinliğe dönüştürmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Bunun yanlış bir düşünce olduğu elbette ki söylenemez ve Füzyon, dinleme alışkanlıklarınızı arkadaşlarınızın ve ailenizinkilerle otomatik şekilde birleştirmenize izin verecek güzel bir özellik.

Her iki özellik de şu an için iOS ve Android’de denenebilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et