Anasayfa Teknoloji Haberleri Tesla Model S Plaid 131.100 $ Fiyat ile Geliyor

Tesla Model S Plaid 131.100 $ Fiyat ile Geliyor

by Ege

Elon Musk, Tesla’nın en hızlı ve en güçlü üretim arabası olan Model S Plaid‘in teslimatlarına başladı.

İlk üretim Tesla Model S Plaid Perşembe günü, şirket CEO’su Elon Musk’ın Fremont, California’daki bir etkinlikte elektrikli dört kapılıyı göstermesiyle hattan çıktı. Plaid, 1.020 beygir gücü, 0’dan 60 mil / saate 2 saniyelik bir süre ve tahmini 390 mil menzile sahip, sınıfın en iyisi Model S.

Bu çılgın performans, arka tork vektörüne izin veren yeni bir karbon kollu, üç motorlu kurulum sayesinde geliyor. Ayrıca yeni bir ısı pompası da var, bu da performansta herhangi bir düşüş olmadığı anlamına geliyor. 0’dan 60 mph’ye son derece hızlı olan zamana ek olarak – Tesla aslında 1.99 saniyeden alıntı yapıyor, Model S Plaid’in çeyrek mili 155 mph’de 9,2 saniyede göreceği iddia ediliyor. Karşılaştırma için, bir McLaren 765LT çeyrek mili 9.9 saniyede çıkabilir.

Model S Plaid Ocak ayında ilk kez duyurulduğunda Tesla, 200 mil / saat maksimum hıza sahip olacağını söyledi, ancak aslında durum böyle değil şimdilik. Tesla’nın web sitesindeki bir eke göre, şirketin bu sonbaharda satışa sunulacağını söylediği 200 mil , “uygun tekerlekler ve lastiklerle donatıldığında” ulaşılabilir olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et