Anasayfa Teknoloji Haberleri Türk Genç Apple’ın Yarışmasını Kazandı

Türk Genç Apple’ın Yarışmasını Kazandı

by Ege

Apple’ın WWDC 2021 etkinliği kapsamında düzenlemiş olduğu ‘Swift Student Challenge’ yarışmasında 16 yaşındaki Mehmet Bertan Tarakçıoğlu isimli Türk genci de kazananlar arasındaydı.

Apple, WWDC 2021 etkinliğinde işletim sistemlerine gelecek yeni özellikleri göstermişti. Fakat WWDC 2021 etkinliği, tüm WWDC etkinliklerinde olduğu gibi sadece bununla sınırlı olmuyor. Geliştiricilere yönelik olan ve 3 gün boyunca devam etmekte olan etkinlik boyunca geliştiricilerle çeşitli yarışmalar da düzenleniyor.

İşte bu yarışmalardan biri de ‘Swift Student Challenge’ idi. Bu yarışmada WWDC konferansına katılan oyunlar ve uygulamalar arasından en iyiler Apple tarafından tercih edildi. Öğrencilere yönelik olan ve toplam 350 kazananın açıklandığı yarışmada kazanan isimlerden birisi Türk’tü. Bu kişi, 16 yaşındaki Mehmet Bertan Tarakçıoğlu’ydu.

Kodlamayı Kendi Kendine Öğrenmiş

16 yaşındaki Mehmet , geliştirmiş olduğu anlamlı uygulama sayesinde kazanmaya hak kazandı. Apple’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre Tarakçıoğlu, uygulaması ile DEHB (dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) semptomlarını yönetme konusunda kullanıcılara özel öneriler vermeyi hedefliyor. Her kullanıcıya 15 soruluk bir kişilik testi uygulanıyor.

Mehmet Bartan Tarakçıoğlu, kodlamayı bloglardan, kitaplardan, YouTube videolarından forum sitelerinden öğrendiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et