Anasayfa Teknoloji Haberleri Twitch Müstehcen Yayın Yapan İki Yayıncıyı Banladı

Twitch Müstehcen Yayın Yapan İki Yayıncıyı Banladı

by Ege

Twitch, platformundaki en popüler kadınlardan bazılarının cinsel olarak müstehcen yayınlarını nasıl ele alacağı konusunda bir kez daha gündeme geldi. ASMR yayınları yayınlayan iki popüler kadın yayıncıyı (Amouranth ve Indiefoxx) yasakladı. Her iki yayıncı da oldukça müstehcen içeriklere sahip ASMR yayınları yapmaktaydı. Bu, Twitch’in kendisini izleyicileri ve reklamverenleri için çok seksi sayılan şeylerin hakemi haline getirmesinin en son örneği.

Her zamanki gibi Twitch, iki yayıncının da neden yasaklandığını açıklamayı reddetti. Ancak bunun nedeni, Twitch’in “müstehcen” içerikle ilgili kısıtlamalarının ihlali gibi görünüyor. Kurallar, “erotik danslar” gibi, seks oyuncaklarını eğitim dışındaki amaçlarla gösteren ve belki de bu durumda en alakalı olan, bir kişinin “göğüslerini, kalçalarını veya pelvik bölgesini” “kasıtlı olarak vurgulayan” şekillerde poz veren davranışları yasaklamakta.

Sorun şu ki, Twitch her ne kadar kural koysa da bazı yayıncılar kurallarda belirli açıklar bulup yine çeşitli müstehcen yayınlar yapmaya devam ediyor. Ayrıca normal şartlarda Twitch’in ASMR yayınlarına izin verdiğini de belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et