Anasayfa Uygulamalar Uzun Süredir WhatsApp’a Gelmesi Beklenen Özellik Nihayet Geliyor!

Uzun Süredir WhatsApp’a Gelmesi Beklenen Özellik Nihayet Geliyor!

by Ege

WhatsApp’ın birden çok cihazda kullanılmasını mümkün kılacak bir yeniliğin yolda olduğu zaten konuşuluyordu. Bu özellik, birincil cihazdan çıkış yapmanız gerekmeden başka bir cihazda (örneğin başka bir telefonda) WhatsApp kullanmanızı olanaklı hale getiriyor. Şimdi bu nitelik, WhatsApp başkanı Will Cathcart tarafından ve hemde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından onaylandı.

Cathcart, WaBetaInfo’ya vermiş olduğu bir demeçte çoklu cihaz desteğinin önümüzdeki bir ya da iki ay içinde genel beta sürümünde kullanıma sunulacağını doğruladı. Bu özellik, hesabınıza erişebileceğiniz en fazla dört cihazı senkronize edecek şekilde planlanmış durumda. Buna ilave olarak, WhatsApp’ı birincil cihazınızda internet bağlantısı olmadan da kullanabileceksiniz.

Zuckerberg ise, bu özelliğin WhatsApp’ın kullanıcılar arasında gönderilen tüm mesajlar için sağlamış olduğu uçtan uca şifrelemeyi etkilemeyeceğini açıkladı.

Son olarak Zuckerberg, gönderdiğiniz mesajların alıcı tarafından görüntülendikten sonra kaybolmasını sağlayacak yeni bir “bir kez görüntüle” özelliğini de paylaştı.

WhatsApp Kaybolma Modu Geliyor

WhatsApp ayrıca yakında “kaybolma modunu” (disappearing mode) da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hizmetin, belirli bir sohbetteki mesajları belirli bir süre sonra silen kaybolan mesajlar özelliği zaten var. Kaybolma moduyla ise, tüm sohbet konuşmalarında kaybolan mesajları otomatik olarak etkinleştirebilirsiniz.

Bu iki özelliğin herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok, ancak yakında beta kullanıcılarına sunulacağını artık biliyoruz…

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et