Anasayfa Teknoloji Haberleri Valorant Mobile Geliyor

Valorant Mobile Geliyor

by Ege
valorant mobile türkiye

Riot’un oyunu gerçekten rekabetçi olduğunu kanıtladı.

Bugün, Riot’un rekabetçi nişancı sahnesine girişi olan Valorant’ın birinci yıl dönümü ve geliştirici, bunun bir hit olduğunu duyurdu. “Dünyanın dört bir yanından ortalama 14 milyondan fazla PC oyuncusu, her ay oynamak için giriş yapıyor” ve sadece PC’ye yönelik nişancı oyunu, oyunun ilk yılında yarım milyardan fazla maçta yarıştı.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Counter-Strike: Global Offensive geçen ay 27 milyonun biraz altında oyuncuya sahipti, bu nedenle Valorant bir yıl içinde yirmi yılı aşkın süredir var olan bir serinin oyuncu sayısını yarı yarıya aştı (Counter-Strike oluşturuldu 1999’da ve birkaç yineleme gördü – CS: GO en sonuncusu ve 2012’de piyasaya sürüldü). Bazı giden herhangi bir metrik tarafından.

Riot ayrıca, herhangi bir ayrıntı vermeden Valorant Mobile‘ı duyurarak bu duruma damgasını vurdu. Bu, onu mobil versiyona sahip tek rekabetçi FPS’lerden biri yapar.

Baş yapımcı Anna Donlon, “Bu ilk yıldaki en önemli hedeflerimizden biri, küresel FPS topluluğunun güvenini ve saygısını kazanmak ve onlara Valorant’ın her zaman gerçekten değerli bir rekabetçi taktik nişancının temellerini destekleyeceğini kanıtlamaktı” dedi. oyunun. Bu, Riot’un oyunla ilgili kamuoyu açıklamalarıyla ilgili bir tema: halka açık bir geliştirici olarak kendisi ile Counter-Strike: Global Offensive’in koruyucusu olan daha suskun Valve arasındaki algılanan ayrımı sonsuza dek vurguluyor.

Bu notta, Valorant bir espor olarak da sağlıklı görünüyor. Riot, geçen hafta Sentinels ve Fnatic arasında Reykjavik’te düzenlenen Valorant Şampiyonlar Turu’ndaki son maçın bir milyondan fazla eşzamanlı izleyici ve 800.000’den fazla “ortalama dakika seyircisi” çektiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et