Anasayfa Ürün İncelemeleri Samsung Galaxy S21 Neden Alınmalı?

Samsung Galaxy S21 Neden Alınmalı?

by admin

Galaxy S21 çarpıcı yeni bir görünüme kavuşuyor
Şüphesiz S21’de ilk dikkatimi çeken tasarımı oluyor. Bu iki tonlu yaklaşım, telefona art-deco bir duyarlılık kazandırıyor. Bir nevi. Samsung, kamerayı daha büyük ve daha endüstriyel görünümlü hale getirdi. Neredeyse Samsung’dan birinin kamera kesiklerini tam doğru boyutta yapmak için mükemmel matkap presini aradığını hayal edebiliyorum.

Yumru görünüşte yanlara doğru eriyor. İncelediğim mor ve altın S21 (renge hayalet menekşe denir) bazı büyük Mardi Gras titreşimleri veriyor. S21 ayrıca gri, pembe ve beyaz dahil olmak üzere diğer “hayalet” renklerde gelir. Samsung’un web sitesinde altın ve kırmızı olmak üzere sınırlı sayıda fantom renkleri bulunuyor.

Plastik sırt mat bir yüzeye sahiptir ve harika hissettirir. İnsanların telefonlarda plastik hakkında güçlü hisleri olduğunu biliyorum. Ancak bu, beş ya da altı yıl önce telefonlarda bulduğunuz içi boş hissi veren plastik değil. S21 iyi yapılmış hissediyor. (Galaxy S21 düşme testimizin sonuçları aksini düşündürebilir.)

Ön tarafta, ilk kez Galaxy Note 20 Ultra’da gördüğümüz Corning’in Gorilla Glass Victus’u var. Eksiksiz bir paket olarak S21, çarpıcı bir tasarıma sahiptir.

Yüksek yenileme hızına sahip daha düşük çözünürlüklü ekran
Samsung’un Infinity-O ekranı olarak adlandırdığı delikli ekran, çentik veya büyük çerçevelerden kaçınmak için şu anki favori çözümüm. S21’in küçük siyah çerçevesiyle düz ekranı gerçekten çağdaş görünüyor.

S20’deki Quad HD çözünürlükten bir adım geride olan Full HD çözünürlüğe sahiptir. Ancak günlük kullanımda bu göründüğü kadar dramatik bir değişiklik değil. Çoğu, görüntülenen şeye bağlı olarak 48 ile 120 Hz arasında değişen uyarlanabilir ekran yenileme hızından gelir. Yani Alto’s Odyssey, Call of Duty veya Forza Street gibi bir oyun oynuyorsanız, onları tüm net grafik güzellikleriyle görebilirsiniz. Ve olmadığınızda, pil ömründen tasarruf etmek için ekranın yenileme hızı daha düşüktür.

Aynı S20 kamera donanımı, ancak iyileştirmeler var
S21’deki kamera donanımı, S20’de bulunanla tamamen aynı ve bu kötü bir şey değil. Arkada üç kamera var: geniş, ultra geniş ve telefoto. S21’deki ultra geniş kamerayı daha çok seviyorum, bir Android telefondaki en sevdiğim ultra geniş kamera olabilir.

Fotoğraflar harika görünüyor. Otomatik odaklama hızlıdır ve ön plan ile arka plan arasında hızla geçiş yapabilir. Videoda, otomatik odak geçişi o kadar hızlı değil, ancak odağı aldığında buna tutunuyor gibi görünüyor. Ayrıca, farklı çözünürlükler ve saniyedeki kareler arasında geçiş yapmak için üstte bir ekran düğmesi bulunan video modunu da seviyorum.

S21, Snapdragon 888 çipine sahip
S21’e güç vermek, 8 GB RAM ile birlikte yeni Qualcomm Snapdragon 888 yongasıdır. Karşılaştırma testlerimizde S21, geçen yılki S20’den daha iyi puan aldı. Kullanımda, fotoğraf düzenlemelerinden oyuna (120Hz’de) kadar her şeyi gayet iyi idare etti. 888 yongası aynı zamanda Director’s View gibi bazı yeni özelliklere de izin veriyor.

S21’in çok çalıştığını söyleyen tek şey, oyunlar ve videolar gibi büyük dosyaları indirirken veya 20 dakikadan uzun bir oyun oynadığımda arka tarafın ısınmasıydı. Bir kez kıyaslama testi 3D çalıştırılırken Telefonun ısındığını işaretleyin. Pil ayarlarında, oyun olmayan tüm uygulamaları hedefleyen Gelişmiş Performans’ı açtım. 3D Mark, oyun için bir kıyaslama uygulamasıdır. Gelişmiş Performansı kapattım ve tekrar 3D İşareti çalıştırdım ve telefon ısınmadı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et